Premium Health Concepts

Obezite dünyada ve ülkemizde hızla artan bir sağlık sorunudur. Sadece estetik bir sorun olmaktan çıkmış ciddi sorunlara yol açabilen önemli bir hastalık olarak kabul edilmektedir.

Diyabet, hipertansiyon, ateroskletorik damar hastalığı, solunum sistemi hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, eklem hastalıkları ve psikolojik rahatsızlıklar gibi pek çok hastalıklara neden olabilmektedir.

Tip II Diyabet, obezitenin neden olduğu hastalıkların başında gelmektedir. Obezite ve diyabet tüm dünyada gittikçe artan bir morbidite ve mortalite nedenidir.

Obezite Tip II diyabet için önemli bir risk faktörü olup Tip II diyabetlerin %90'ı obezdir.

Obezite ile diyabet arasındaki bağlantı insülin direnciyle ilişkilidir.

1990'li yılların başında  Premium Health Consept Amerika ve Avrupa'da obezite kontrol sistemi olarak kullanılmaya başlandı.

Premium Health Consept Tip II diyabet ile obezite arasındaki ortak sağlık problemlerinden yola çıkarak beslenme alışkanlığını değiştirmek üzere 5000'den fazladoktor ve diyetisyen danışmanlığında Avusturya, İsviçre, İsveç, Macaristan ve Almanyada her ay yaklaşık aktif 300.000 kişiye danışmanlık hizmeti veren bir konsepttir.

Kilo verme amaçlı enerjisi kısıtlanmış gıda ve profesyonel vücut kompozisyon analizi yapılan BIA 500 ( Body Impedance Analyzer 500) ölçüm cihazı ile Premium Health Consepts sağlıklı yaşam rehberliği yapmaktadır.

YUKARI

YENİ ÜYE KAYDI

ŞİFRENİ Mİ UNUTTTUN?