Nasıl Başlarım ? Uzmanlar Öneriyor Bayilik

Kullanıcı Yorumları

9 thoughts on “Kullanıcı Yorumları”

 1. Dyt. Begüm Bor

  –DANIŞANLARINIZDA ÖLÇÜMLE MOTİVASYONU NASIL SAĞLARSINIZ?– Ölçüm çıktısında, akademik çalışmalarımız ya da danışan motivasyonu için kullanabileceğimiz bir karşılaştırma tablosu da bulunmaktadır. Bu sayede, ölçüm yapılan kişi ile aynı yaşta ve aynı BMI değerine sahip danışanlar arasında bir karşılaştırma yapma şansınız da olmaktadır.

 2. Dyt. Hilal Erdem

  –VÜCUTTAKİ ÖDEM MİKTARINI HANGİ PARAMETRELER İLE BELİRLİYORSNUZ?– Danışanlarımın vücudundaki ödem miktarını belirlerken ECM %28ekstra celluler mass%29 değerine bakarak değerlendirme yapmaktayım. Elektrik akımının sıvıdaki iletkenliği sayesinde hücre içi ve dışı sıvı miktarını ölçerek kişinin ödem miktarını belirleyebiliyorum. Bunun dışında ECM%2F BCM oranı ile danışanlarımın vücudunda oluşan veya oluşabilecek ödem sorununu tahmin edebiliyorum.

 3. Dyt. Nihan Yakut

  –DOĞRU YAĞ MİKTARINI BELİRLEMEK İÇİN HANGİ SONUÇLARI DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?– Doğru yağ miktarı sonucu için Vücut yağı Correct değerine bakıyoruz. Vücut yağı %28Co%29, bize direkt olarak saf yağın kg miktarını vermektedir.

 4. Dyt. Aslıhan Elmas

  –NEDEN SPORCULARDA BIA 500 CİHAZINI KULLANMAYI TERCİH ETTİNİZ?– Sporcularda profesyonel ölçümleri yaparken, kas ve yağ oranlarını iyi takip edebilmek adına antropometrik ölçüm sistemlerinin yanında destekleyici bir cihaza ihtiyaç duymaktayım. Kamp dönemlerinden dönen ve sakatlık yaşayan profesyonel sporcuların besin kalitelerini, kas ve yağ miktarlarını, kondisyon yüzdeleri ve ödem miktarlarını detaylı olarak takip edebilmek için Premium BIA vücut analiz cihazını tercih ettim.

 5. Dyt. Nihan Yakut

  –DANIŞANLARINIZDA KAS VOLÜM KAYBININ OLUP OLMADIĞINI NASIL BELİRLERSİNİZ?– Ölçüm yaparken Kas kaybımı yoksa kas volüm kaybımı olduğunu anlamak için, birkaç parametreye beraber bakıyoruz. Faz açı, hücre oranı ve BCM aynı anda önemli oranda düşüşe geçerse, kas kitlesinde kayıp var denebilir. Yalnızca BCM veya BCM ile Hücre oranı aynı anda düşerse Kas kaybı yok, Kas volüm kaybı var diyebiliriz, sebebi genellikle kondisyondaki düşüşe bağlı olur.

 6. Dyt. Hilal Erdem

  –PREMİUM BİA PARAMETRELERİ İÇİNDE FAZ AÇI DEĞERİ NEYİ İFADE EDİYOR?– Danışanlarımın beslenme kalitesi yani besin gruplarını dengeli ve yeterli bir şeklide tüketimlerini tespit etmek amacıyla faz açı değeri bana çok kolaylık sağlamaktadır. Danışanım karbonhidrat, protein ve yağdan fakir bir beslenme programı uyguluyorsa faz açı değeri düşerek diyete olan uyumsuzluğu gösteren parametreler arasında yer almaktadır.

 7. Dyt. Cansu Keremoğlu

  –PREMİUM BIA İLE HANGİ SONUÇLARI ELDE EDİYORSUNUZ VE BU SONUÇLAR DANIŞANLARINIZA AİT HANGİ BİLGİLERİ ANLAMANIZI SAĞLIYOR?– Diğer analizörlerden farklı olarak%3A Premium Bia; Faz açı değeri ile kişilerin beslenme kalitesini yani üç ana makro besin öğesinden ne kadar yeterli beslendiğini anlamamızı, ayrıca diyetteki kaçamakları kolaylıkla görmemizi sağlıyor. Vücut ölçümü sırasında bazı koşullar %28 ısı, kişinin vücut ısısı, fiziksel aktivite durumundaki farklılıklar, aşırı kafein ya da alkol tüketimi vb. %29, ölçümü yapılan kişinin vücut iletkenliğini etkileyebilmektedir. Doğru bir beslenme ve vücut ölçümü takibi için, ölçümün uygun koşullarda yapılıp yapılmadığı oldukça önemli. Premium Bia ölçümü ile kişinin beslenme durumunu vektör grafiği üzerinde tespit edilebilmektedir. Böylece kişinin malnütrisyon ya da kaşeksi gibi beslenme bozuklukları taşıma ihtimalini daha iyi görebiliriz.

 8. Dyt. Meryem Doğrusoy

  –NEDEN YATIRARAK VE ELEKTROTLARLA ÖLÇÜM YAPIYORSUNUZ? BU ÖZELLİKLERİN KAZANDIRDIĞI FARKLILIKLARI ANLATABİLİR MİSİNİZ?– El ve ayak tabanında yapılan ölçümlerde yüzeyin nemli ve kuru olmasına göre elektrik geçirgenliği değişmektedir. Ancak Premium BIA cihazı ile ölçüm yapılırken elektrotlar el ve ayakların sırt bölgesine yerleştirilmektedir. El ve ayak sırt bölgesindeki nem sabittir. -Danışanların yatar pozisyonda olması ile vücut suyu hücreler içerisinde homojen olarak dağılım gösterir ve cihazın gönderdiği alternatif elektrik akımına karşı gösterdiği direnç ölçümde hata payını minimize eder, yaptığımız ölçümün doğruluğuna önce kendimiz emin oluruz.

 9. Dyt. Rabia Arslan

  — PREMİUM BIA’YI NEDEN TERCİH ETTİNİZ?– Premium BIA tercih etmemdeki en önemli nedenlerden birisi taşınabilir olmasıdır. 1.3 kg ağırlığı ve pratik taşıma çantası ile kliniğime gelemeyen danışanlarıma kolaylıkla ulaşıp vücut analizlerini yapabiliyorum. Kalibre edilme ihtiyacı olmadığından sık sık yaptığım ölçümlerde hata payına rastlamadım. El ve ayaklara bağladığım elektrot sayesinde vücudun elektrik akımına karşı gösterdiği direnci görebiliyorum. Bu da benim ölçümlerimin doğruluğunun sağlamasını yapmama olanak tanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir